MENDIME DHE OPINIONE

 
Nous sommes le 24 janvier 2019 et il est 11:53:14
Identification Inscription Recherche Liste des membres Galerie d'avatars FAQ 
 
FILOZOFISujetsMessagesDernier message
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
FILOZOFIA GJERMANE
Filozofėt mė tė mėdhenj gjermanė, bashkėkohorė dhe tė kaluar. Jeta, mendimi dhe vepra e tyre. Pėrkthime.
11
Le 18-06-2006 ą 13:50:52 par LEXUES
dans Friedrich NIETZSCHE (1844-1900)
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
FILOZOFIA FRANCEZE
Njė nga dy shtyllat e filozofisė europiane, bashkė me atė gjermane. Njohja me filozofėt francezė, pėrkthime tė ndryshme.
11
Le 08-06-2006 ą 00:14:57 par LEXUES
dans René DESCARTES (1596-1650)
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
FILOZOFIA ANGLO-SAKSONE
Filozofia anglo-saksone, njė kah krejt tjetėr nga filozofia kontinentale. Njohja me tė. Pėrkthime.
11
Le 18-06-2006 ą 17:58:20 par LEXUES
dans Ludwig WITTGENSTEIN (1889-1951)
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
TEMA FILOZOFIKE
Ēėshtjet kryesore tė filozofisė si qenia, Zoti, tjetri, morali, etika, natyra, pushteti, etj.
34
Le 23-06-2006 ą 22:56:21 par LEXUES
dans EKZISTENCIALIZMI
 
LETERSISujetsMessagesDernier message
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
LETERSIA AMERIKANE
Autorėt mė tė mėdhenj amerikanė, jeta dhe veprat e tyre, botimet e fundit. Pėrkthime tė shkurtra.
11
Le 24-06-2006 ą 00:58:22 par LEXUES
dans SYLVIA PLATH (1932-1963)
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
LETERSIA FRANCEZE
Letėrsia franceze nė ditėt e saj mė tė mira. Romanet mė tė bukura. Poetėt mė tė mėdhenj.
Pėrkthime dhe mendime.
11
Le 17-06-2006 ą 17:15:46 par LEXUES
dans Histori tė shkurtra
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
LETERSIA SHQIPTARE
Letėrsia shqiptare, ndjekja e saj nga afėr. Poetė dhe shkrimtarė tė rinj. Probleme tė botimit shqip. Lidhjet gjuhė-letėrsi.
26
Le 08-06-2006 ą 21:50:12 par Pende
dans Poezi nga Ndre MJEDA
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
LETERSI NGA BOTA
Kėtu mund tė sillen ndėr faqet mė tė bukura tė letėrsisė botėrore, si latinoamerikane, gjermane, ruse, angleze, italiane, etj.
25
Le 18-06-2006 ą 23:23:11 par Pende
dans Federiko Garsia LORKA
Pas de nouveau message depuis votre derničre visite
ESE TE NDRYSHME
Njė fluturim i pėrgjithshėm mbi fusha tė ndryshme tė jetės njerėzore.
00
Aucun message
 
SHKRIME DHE ANALIZASujetsMessagesDernier message
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
GJEOPOLITIKE
Analiza dhe kėndvėshtrime gjeopolitike. Zhvillimet e botės sot. Tekste gjeostrategėsh.
23
Le 09-06-2006 ą 00:05:45 par LEXUES
dans Analiza tė Alexandre Adler
Nouveaux messages depuis votre derničre visite
DIPLOMACI
Qarqet diplomatike. Ndjekja e "lojės". Franca, Gjermania dhe Anglia. Amerika. Kina. Rusia. India. Lindja e Mesme.
11
Le 10-06-2006 ą 01:22:06 par LEXUES
dans Njė trajtė antiamerikanizmi
Pas de nouveau message depuis votre derničre visite
KOSOVA NE SHTYPIN E HUAJ
Shkrime, analiza, kėndvėshtrime, opinione nė lidhje me ēėshtjen e Kosovės. Pėrkthime nga shtypi i huaj.
00
Aucun message
 
Identification rapide :         
 
Légende
Nouveaux messages depuis votre derničre visite   Nouveaux messages depuis votre derničre visite.
Pas de nouveau message depuis votre derničre visite   Pas de nouveau message depuis votre derničre visite.
Catégorie ą accčs restreint   Catégorie ą accčs restreint.
Catégorie ą modération avant affichage   Catégorie ą modération avant affichage.
Divers
Age du forum : 12 années 7 mois 26 jours
Nombre de membres : 2
Nombre total de messages postés : 24
Dernier membre inscrit : Pende
Dernier message posté dans : SYLVIA PLATH (1932-1963)
Calendrier
 
Derniers sujets
 
créer forum